Biz Kimiz ?

Merhaba.. Ben Damlasu Kıyak . 14 yaşındayım ve Enka Lisesindeki ilk senem. Gelecekte müzik ve sinemayla ilgilenmek istiyorum. Filim sektöründe Hem oyunculuk hem yönetmenlik hem de seneryo yazmakla ilgileniyorum. Sanat kişinin kendini ifade etme sanatıdır derler ama benim için kendimi ifade etmekten de öte bir duygu. Bana göre sanatçı sadece kendi hayatıyla ilgili sanat yapmaz, sanatçıların hepsi aslında çok büyük gözlemci ve okuyuculardır. Olanlardan , Toplumdan , çevreden ve insanlardan öğrenirler. Sanatçının en büyük özelliği yoğun empati kurabilmesidir. Başkasının yaşadığı duyguları sanki kendişi yaşamış gibi hisseder ve bu derin duygu ancak sanatına döktüğü zaman ondan ayrılabilir. Geçmişte Enkanın birkaç oyununda yer almıştım. Geçen sene ise ortaokul tiyatrosunda Moliere 'in " Cimri " adlı oyununda Harpagonu canlandırmıştım. Filim çekmekle ilgili deneyimlerimi abime borçluyum. Onun çektiği bir filimin setinde yer almıştım ve benim için çok büyük bir deneyimdi. İki sene önce ise New York 'ta bulunan Julliard'daki yaz kampına gitmiş ve orda Müzikal tiyatro sergilemiştim .. Teşekkürler

Ben Ayşe Dilan Taylan. Bu sene Enka Okullarında 9. sınıfa başladım. Küçüklüğümden beri filmlerle ilgileniyorum. Zamanımın yüzde doksanını film, dizi ve kitaplarla geçiriyorum. Bir kaç tane seneryom ve kısa filmim var. İki tiyatro oyununda yer aldım. Yönetmenlik ve oyunculuk okumayı düşündüğümden, bu yıl ilk kez kısa film klübüne girdim.

Herkese merhaba! Ben Kerem Can Erman ve 2011’den beri Kısa Film Kulübünün etkin bir üyesiyim. Kulüpteki ikinci senemde başkan yardımcılığı yaptım. Geçen sene ise kulübün başkanıydım. Sinema benim hayatımda hep büyük bir yere sahipti; çünkü film aracalığıyla kendi duygu ve düşüncelerimi paylaşabiliyor, olabileceklerin sınırsızlıkları bana her zaman cazip geliyordu. Bu sene liseden mezun oluyorum; ama ilerde de filmle uğraşmak, sinema aşkımı başkalarına da yaymayı umuyorum. Teşekkürler!

Selam ben Emre Özakat; lise öğrencisiyim, açım. Daha önce kısa filmi kulübünün yaptığı "Dip" filminde oynadım. Oynamayı seviyorum galiba. Uykum geldi. Tmm kes. Okbye.

Benim adım Pırıl Baruh, küçük yaştan beri film çekmeye merakım var. Gelecekte bir yönetmen olmak istiyorum. 7. Sınıftayken kısa filim klübünün ortaokula gelmesinde katkılarım olmuştu. Okul dışında "Hatalar " diye birseneryo yazarak bu filmi çekmiştim ve Açı kısa filim festivaline katılmıştım. Okuduğunuz için teşekkürler ..

Merhaba ben Derin Tuna Özdaş .Çocukken filim izlemeyi çok sevdiğim için kendi filimlerimi çekmek hep aklımın bir ucundaydı. Büyüyüp enkada liseli olduğumda kısafilim klübünü gördüm ve hiç düşünmeden direk katıldım. İleride de filim sektöründe olmak istiyorum. Teşekkürler.

 

© 2013 Enka Lisesi Kısa Film Atölyesi Twitter' da paylaşFacebook' ta Paylaş